„Małe dzieci”

 

Tom Perrotta

 

Todd jest niepracującym mężem atrakcyjnej, ambitnej  Kathy, ojcem Aarona. Sara, mama Lucy jest niepracującą żoną niespełnionego seksualnie, sporo starszego od niej Richarda. Todd i Sara poznają się na placu zabaw. On przystojny, obiekt westchnień mamusiek, ona zwyczajna, ale otwarta i sympatyczna. Nawiązują wakacyjny romans. Przez chwilę wydaje im się, że to uczucie jest wyjątkowe, a związki w których żyją nie mają racji bytu. Planują ucieczkę. Na tydzień. A potem…nieważne. Jakoś ma się ułożyć. Sara jest zdecydowana, tym bardziej, że zostawia ją mąż, ale Todd nie ma pewności czy dobrze robi. Dlatego przeciąga moment umówionego, wieczornego spotkania…

 

W tle romansu, w miasteczku, w którym żyją bohaterowie, pojawia się pedofil. Ludzie różnie reagują na ten fakt. Są obojętni, niepewni, wystraszeni, oburzeni, pełni nienawiści…Todd i Sara również, siłą rozpędu, zostają wciągnięci w wir wydarzeń.

 

Historia z życia. Miłość, codzienność, schematy, rutyna, presja, tajemnica, nuda…trochę wzlotów, trochę upadków…z niekoniecznie radosnym zakończeniem. I dobrze. W prawdziwym życiu też nie jest przecież idealnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *