„Dom Augusty”

Majgull Axelsson

  

Smutna opowieść o kobietach z rodziny Augusty. Augusta – seniorka, Alicja, Olga, Siri, Andżelika. Każda niekoniecznie szczęśliwa, tak czy inaczej doświadczona przez los.

Augusta, we wczesnej ciąży pozostawiona została sama sobie, wydalona ze służby, tuż po porodzie musiała szukać pracy aby zadbać o siebie i maleństwo. Olga – niechciane dziecko, kochana tylko przez ojczyma, jak kolorowy, niefrasobliwy motyl, też szybko została matką i zginęła w dziwnych okolicznościach. Alicja straciła swojego synka na skutek zatrucia ciążowego a potem już nigdy nie zaznała spokoju. I Andżelika – zagubiona, odepchnięta, okrutnie samotna i wyjątkowo samodzielna dziewczynka, szukająca oparcia wśród mężczyzn „puszczalska”, która wyśmiewana i poniżana popełniła samobójstwo.

Na kartkach tej książki mnóstwo goryczy, braku zrozumienia i akceptacji. Mało miłości, spokoju, radości. Jednak książka nie jest tylko splotem smutku i nieszczęścia, bo są tam przecież opowieści Augusty. Nierealne, bajkowe, fantastyczne, ubarwiające codzienność kobiet. Bajki te, ingerują w życie kobiet z rodu. To taka ich kotwica w lepszy świat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *