„Dzieci Eve”


Deirdre Purcell
 

Po 40 latach matka chce spotkać się z trójką swoich, porzuconych w ogrodzie botanicznym dzieci. Cóż można zaoferować po takiej przerwie i po takim postępku? Jak wytłumaczyć? Na co liczy?

Arabella, Willow, Rowan postanawiają pojechać do matki. Ciekawość, strach, złość, nienawiść…wszystko w nich wrze. Dzieciństwo spędzone w domach dziecka, a potem w rodzinach zastępczych odcisnęło na nich swoje piętno. Żadne z nich nie jest tak naprawdę szczęśliwe. Arabella – najstarsza, jest kelnerką u boku nieciekawego faceta. Wrażliwa, zagubiona, ale jednocześnie chyba najbardziej świadoma swojej roli w życiu całej trójki. Wllow to kobieta sukcesu, z mężem, dwójką udanych dzieci, ale samotna, kontrolująca się na każdym kroku. Rowan to wykolejeniec – bezrobotny pijak i narkoman.

Matka okazuje się przemiłą osobą, uwielbianą przez liczne grono przyjaciół. Nie narzuca im się, nie tłumaczy namolnie, nie błaga o wybaczenie. Oni sami muszę się z tą sytuacją uporać, wybrać jak dalej żyć.

Oczywiście że wszystko dobrze się kończy. Arabella poznaje właściwego mężczyznę, Rowan odpowiednią kobietę, a Willow otwiera się na najbliższych. Każde z nich pod wpływem spotkania z matką wkracza na zupełnie nieznaną sobie ścieżkę. To wydarzenie odmienia ich życie na lepsze. Mimo wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *