„Śmierć na Nilu”

Agatha Christie

Kolejna, kryminalna historyjka pani Agathy. Tym razem w roli głównej wystąpiła miłość i to ona stała się przyczyną morderstwa. Historia pewnego trójkąta: bogata i piękna Linnet, jej uboższa przyjaciółka Jacqueline oraz ukochany tej drugiej – Simon. Intryga, w wyniku której Linnet wychodzi za Simona miała swój ciąg dalszy w postaci zabójstwa. Tylko, że nie od razu, jak to w tego typu opowieściach bywa, wiadomo kto zabił. Na płynącym po Nilu statku wielu pasażerów ma motyw zabicia Linnet. A początkowo niezachwiane alibi nie zawsze musi być prawdziwe – jak w przypadku pary kochanków. Detektyw Poirot poradził sobie wyśmienicie, a kolejne kartki książki pozwalają śledzić jego tok rozumowania i dają sposobność rozgryzania zagadki.

2 comments to “„Śmierć na Nilu””
  1. „Śmierć na Nilu” jest naprawdę dobrą książką. Czytałem ją dwa razy i byłem zachwycony. Najciekawsza nie jest intryga kryminalna, lecz atmosfera. Polecam koneserom!

  2. „Śmierć na Nilu” jest naprawdę dobrą książką. Czytałem ją dwa razy i byłem zachwycony. Najciekawsza nie jest intryga kryminalna, lecz atmosfera. Polecam koneserom!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *