„Rzeka tajemnic”

Dennis Lehane

Książka podzielona jest na dwie części. Rozpoczyna się gdy trójka głównych bohaterów ma po 10 lat. Któregoś dnia, do bawiących się chłopców podjeżdża samochodem dwóch mężczyzn podających się za policjantów. Zabierają ze sobą Dave’a. Po kilku dniach chłopak wraca do domu – ucieka oprawcom, a to czego doświadcza w ich rękach, zapada w jego psychikę do końca życia. Był wykorzystywany seksualnie, a skutki tej zbrodni ujawniają się dopiero po wielu latach.
Druga część książki rozgrywa się po upływie 25 lat. Każdy chłopiec ułożył sobie życie po swojemu. Jimmy, po wyjściu z więzienie kombinuje nadal, ale z większym respektem i uwagą, Sean jest policjantem a Dave przeciętnym pracownikiem. Nie utrzymują ze sobą kontaktu. Nagle znika córka Jimmiego – Katie. Policjanci odnajdują jej zmasakrowane zwłoki, a sprawę prowadzi Sean. Wiele poszlak wskazuje, że to Dave jest mordercą. W ten sposób losy mężczyzn przeplatają się na nowo.
A Dave owszem – zabił, ale nie Katie. Tego samego wieczoru, gdy zginęła dziewczyna, Dave zamordował mężczyznę, który wykorzystywał seksualnie małego chłopca. Demony Deva, z którymi zmagał się od lat, odżyły i obudziły w nim zwierzę.
Bardzo ciekawa książka, na bazie której powstał film reżyserowany przez Clinta Eastwooda.

Ewa
5 comments to “„Rzeka tajemnic””
  1. czytałam. nie wiem, czy sie ze mną zgodzisz, ale ciekawy temat podany w dość ciężkostrawnej formie. dłużyzny, ale ciekawość zaprowadziła mnie do ostatniej kartki

    być może jest to jeden z nielicznych przypadków, gdzie film może być ciekawszy niż książka

  2. tak byłam ciekawa kto zabił, że nie zwróciłam uwagi na dłużyzny 🙂 ale może rzeczywiście były…filmu jeszcze nie wypozyczyłam chociaż wciaż o tym myśle..może dzis 🙂

  3. Książki nie czytałem, a film, hm, spodziewałem się czegoś naprawdę dobrego – Oscary, obsade itd. A tu-łzawa papka nie do przełknięcia.

  4. niestety nie czytałam tej książki, a filmu tez sobie nie przypominam…
    mam małe pytanie… czy czytałaś moze morderstwo w orient expresie? czy ktos czytał? ile było morderców? z gory dziekuje za opowiedz pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *