„Dom przy plaży”

James Patterson
Peter De Jonge

Bardzo szybka książka na co wpływa styl pisania. Autor stosuje krótkie rozdziały, dzięki czemu tempo przypomina bieg z przeszkodami. Podobało mi się.
Peter – brat Jacka – ginie na terenie pewnej rezydencji. Przyczyną śmierci jest utonięcie. Przynajmniej tak twierdzą ci, którzy zajmują się sprawą. Jack nie wierzy w taką wersję i próbuje na własną rękę odkryć prawdę. Pomaga mu dziadek i kilkoro przyjaciół. Wszyscy oni zostają zastraszeni w różnorodny sposób co tylko utwierdza Jacka w przypuszczeniach. Brak dowodów, przekupstwo, i wycofanie się przestraszonych świadków zdarzeń sprawia, że werdykt sędziego jest przewidywalny – Peter po prostu utonął. Po upływie wielu miesięcy, odnalezione przypadkowo w domu przyjaciela Petera pornograficzne taśmy filmowe, naprowadzają Jacka na nowy trop. Tym razem jest on dokładniej przygotowany do tego, aby prawda ujrzała światło dzienne. I oczywiście udaje się.

One comment to “„Dom przy plaży””
  1. Coben’a i Christie też po raz pierwszy przeczytałam w ciąży, z nudów 🙂 w ogóle stwierdziłam, że kryminały i thrillery to świetna szybka lektura choć nie wymagająca zbytniego wysiłku intelektualnego 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *