Film „Gothica”

z Halle Berty w roli głównej

Musiałam obejrzeć ten film sama , bo Maćkowi się nie chciało. Wykąpałam się, zrobiłam sobie herbatę, owinęłam w kołdrę. Maciek zamknął drzwi do pokoju, w którym przebywałam więc pośpiesznie otworzyłam je z powrotem aby czuć większą przestrzeń i słyszeć, że ktoś jest w pokoju obok.
Klimacik grozy utrzymuje się w trakcie trwania całego filmu. Mrużyłam oczy w niektórych momentach – to najlepszy sposób jaki znam aby uniknąć podskakiwania ze strachu. Twarz Halle jest bardzo plastyczna. Raz piękna –jako ułożona pani psychiatra, raz zmęczona i wystraszona – w trakcie przebywania w zakładzie dla obłąkanych, a nawet bardzo brzydka – szczególnie w chwili gdy złapana przez lekarzy krzyczy okropnie, wyciąga szyję i szczerzy zęby. Jej mąż nie podobał mi się od początku. I nie chodzi o tuszę. Pierwszy ich pocałunek jakoś mnie lekutko zemdlił 🙂 Więc gdy okazało się, że jest winien, wcale się nie zdziwiłam.
W filmie zmienia się co jakiś czas kolorystyka. Czarno biały obraz przeplata się z naturalnym, co też odpowiednio nastraja i zapowiada odmianę filmowej rzeczywistości.

do „listy” – podobało :))

3 comments to “Film „Gothica””
  1. Kolorystyka to nie zasluga tworcow filmu. 🙂 Tak objawia sie zabezpieczenie przed kopiowaniem z DVD na DiVix.
    Tak wiec ostatnie zdanie wyrzuc 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *