koncert

Kolejny już finał konkursu poezji śpiewanej w moim mieście.
Koncert galowy, którego gościem specjalnym był zespół „Raz Dwa Trzy”.

Najpierw młodzi, nieznani szerokiej publiczności, a czasem wręcz początkujący, wykonawcy przedstawili własną interpretację piosenek – wierszy. Zachwyciła mnie dziewczyna śpiewająca o porcie w Amsterdamie. Jej silny głos, twarz, postawa….wszystko to wywoływało dreszcze. Niewielka osoba, ubrana na czarno, z włosami związanymi w kitkę dostarczyła mi niesamowitych emocji. Była taka przekonująca.
Potem rozdanie nagród. Wspomniana wyżej, obok równorzędnej, pierwszej nagrody, otrzymała również nagrodę publiczności.

Po krótkiej przerwie wykorzystanej na rozstawienie sprzętu, zaprezentował się zespół „Raz Dwa Trzy”. Nigdy wcześniej nie byłam na koncercie tej grupy. Znam kilka piosenek, ale nie darzyłam zespołu szczególnym zainteresowaniem.
Było świetnie. Adam Nowak, w charakterystycznej marynarskiej bluzce, w przykrótkich spodniach i sandałach, śpiewał bosko. Wstawki gitarowe w wykonaniu Jarosława Trelińskiego powalały mnie i publikę. Dobre nagłośnienie, kolorowe światła, zróżnicowanie instrumentów. Ludzie śpiewali, falowali na krzesłach, skakali pod ścianami.

Te coroczne koncerty są zawsze bardzo udane.
Jest to być może związane z tym, że na koncerty przychodzą specyficzni ludzie. To nie zbieranina przypadkowych osób. To grupa, która wie czego chce i oczekuje swoistych wrażeń.

A…na ustach pojawiła mi się obrzydliwa krosta. Jestem opuchnięta.
Wyglądam jakbym chodziła z kawałkiem ligniny wetkniętym pod wargę.

Niedawno miałam spuchniętą powiekę. Teraz usta.
Co się ze mną dzieje? Całe zło wyłazi na wierzch. Co zobaczę jutro rano na swojej twarzy? :)))

10 comments to “koncert”
  1. kiedys widzialam progam z udzialem grupy RDT, to niesamowici ludzie, jak na osoby popularne, zeby nie rzec gwiazdy, zachowali pokore w sobie, co jest bardzo istotne, bo wiadomo, jak popularnosc potrafi 'odbic'.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *