suche ciastka i truskawka

Wtorkowy występ z okazji Dnia Matki pod hasłem: My kochamy nasze mamy!
Wszystkie dzieci na galowo. Mój syn w białej koszuli i czarnej muszce.
Siedziałam wśród innych mamusiek, na niewygodnym krzesełku, mając na pierwszym planie wielką butlę z gazowanym napojem wiśniowym.
Dzieci odbębniły swoje i udały się na szalony odpoczynek na korytarz. Po tym zasłużonym relaksie syn wyglądał jakby ktoś wylał mu kubeł wody na głowę. Dzieci – chłopcy z powyciąganymi koszulami, a dziewczynki z poplątanymi włosami, wpadały co jakiś czas do klasy, aby upić conieco z kubeczków swoich mam. Było nudnawo. W tle popbrzmiewała piosenka: kochana mamo gdy będę duży…itd. Obżarłam się suchymi ciasteczkami, obejrzałam prace dzieci wywieszone na tablicach. Na jednej z nich domek, a w domku i poza nim, nazwiska i imiona dzieci. To, którego imię znajduje się poza domkiem jest nieukiem i rozrabiaką. Mój syn wisiał sobie w środku. Ufff…

Po imprezie, mąż, który łaskawie nagrał przedstawienie, rzekł:
Wyglądałaś wśród tych wszystkich mam, jak truskawka na polu gówna.
Dosadnie, nie ma co.

Wnioski końcowe:
1. Żal mi tego, że w szkole, nigdy nie wisiałam poza domkiem
2. Każdy ma swoją truskawkę.

6 comments to “suche ciastka i truskawka”
  1. ja też nie wisiałam i mi nie żal. Nawet mi nie żal tego, że przez dotychczasowe 17 lat edukacji nie byłam ani razu na wagarach. Chora ja???

  2. Rozrabiają czy nie, ja i tak umieściłabym nazwiska wszystkich dzieci w domku. Do „umieszczania poza domkiem” chyba bardziej nadaje się wywiadówka a nie święto Mamy.
    Co do „truskawki na polu gówna” – :))))))) Bardzo oryginalny a zarazem i miły komplement.

  3. wrażliwość, empatia, zrozumienie i szacunek dla innych wypowiedziane w słowach:”truskawka na polu gówna” plasują autora słów wsród osób określanych jako:”gówno na polu truskawek”

  4. Kazda truskawka ma swoje „gowno”, czytaj pozywke, na ktorej rosnie ;P
    Ale truskawka potrzebuje tez slonca i deszczu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *