Koncert Maryli

Przebrnęliśmy przez wielką grupę ludzi kłębiących się przed halą, w której miał odbyć się koncert. Weszliśmy wejściem oznaczonym literą B i udaliśmy się na poszukiwania wolnych miejsc. Znaleźliśmy takie, bardzo wysoko, z lewej strony sceny, na której ustawiono instrumenty.
Ze względu na ogrom fanów koncert rozpoczął się nieco później niż zaplanowano.

Wreszcie pojawili się muzycy.
I Ona. Odlotowa Maryla. W spodniach moro, czerwonej kurtce z liczbą 69 na plecach i co mnie urzekło – w czerwonych trampkach !
Widownia powitała ją brawami. Nie obyło się bez (nieco przydługiego) wstępu ze strony Prezydenta Miasta. Maryla położyła wręczone jej kwiaty obok głośnika na scenie, podniosła gitarę i zaczęło się na dobre.
Na początek kilka starszych piosenek. Potem utwory z nowej płyty. Wszystko czadowe. Nowoczesna aranżacja, młodzi, pełni temperamentu muzycy, świetny chórek i tryskająca energią Maryla. Śpiewaliśmy razem z nią.

Po przerwie było jeszcze goręcej. Więcej osób zdecydowało się opuścić krzesełka i stanąć pod sceną. Publiczność falowała, piszczała, klaskała, skakała, śpiewała.
Maryla rzuciła w tłum swoją czapkę i błyszczące paski. A potem, kiedy wyciągnęła na scenę chętnego do współpracy młodego człowieka, oklaskom nie było końca. Wyluzowany Wojtek- bo tak miał na imię – nie dość że dobrze śpiewał, to również rozebrał się do pasa i wymachując bluzką udawał Cygana -zgodnie z klimatem piosenki jaka akurat królowała na scenie.
Na widownię posypały się balony. Było trochę trzasku i hałasu, ale tę chwilową niesubordynacją fanów przyćmił późniejszy związany z balonami efekt. Ludzie unieśli balony do góry i poruszali nimi tak jak nakazywała melodia. Wyglądało to jak czerwone morze. Ślicznie.

Bawiliśmy się świetnie. A rozpiętość wiekowa fanów świadczy o wciąż niesłabnącej popularności Maryli. Wiec -czadu Maryla !

*ciekawostka: bilety na koncert Maryli wygrałam w konkursie radiowym 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *