„Podgarbiony”

Pana Krzysztofa Pieczyńskiego szanuję jako aktora, kojąco działa na mnie ciepłe brzmienie jego głosu, podoba mi się jako mężczyzna. Ale niestety w roli pisarza nie przypadł mi do gustu.
Sięgnęłam po jego książkę z ciekawości, ufając, że wszystko co dotyczy Pana Krzysztofa powinno mi się podobać. Stało się inaczej.
Na książkę składają się 3 opowiadania, które łączy osoba głównego bohatera. Pierwszego, którego tłem akcji jest teatr i wszystko co teatru dotyczy, nie przeczytałam do końca. W połowie byłam tak zmęczona, że przerzuciłam kartki i zatopiłam się w opowiadaniu numer 2. Tym razem zaciekawiona, dotarłam do końca. Historia pary oczekującej na śmierć i próbującej czerpać z ostatnich chwil jakie im pozostały, jak najwięcej. W dramatycznych okolicznościach wymyślają sobie oni własny świat, którym cieszą się i w którym starają się nawzajem zaskakiwać. Trzecie opowiadanie, o podłożu filozoficzne, o czym świadczy już jego tytuł „Heksagram 18”, ma formę rozmów mężczyzny z Jego Miłością. On szuka szczęścia, spełnienia w związku. Ona wymyka się, przybiera różną postać, zwodzi. Opowiadanie zawiera wiele celnych, pięknych myśli, jak np. „..to na krawędzi warg skupione są wszystkie zmysły. Jak linie wzdłuż kontynentu, zapowiadają jego wewnętrzny krajobraz..”. Ale jest ich tam zbyt wiele jak na rozmiar opowiadania. Dlatego cisną.

Jestem pewna, że Pan Krzysztof to wrażliwy, skryty, romantyczny mężczyzna. Sięgnę wiec po tomiki jego poezji. Może w mniejszej, wierszowanej formie trafi prosto w moje serce.

One comment to “„Podgarbiony””
  1. Czasem tak jest, ze ludzie, ktorzy zachywcaja nas w jednym troche rozczarowuja naz w czym innym. Moze to wynika z tego, ze po ich kolejne dokonanie isegamy juz z pewnym wyobrazeniem, z wiekszymi oczekiwaniami, ktorym nie jest latwo sprostac. Moze wiec dobrze by bylo, gdyby trwali przede wszystkim przy tym, co robia najlepiej, zdecydowanie najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *