spis treści

2003
 kwiecień „Moja droga B.” Krystyna Janda „Mistrz i Małgorzata” Bułhakow „Frida” „Klimaty” „Gwiazdy mają czerwone pazury” B. Janicka maj „Podgarbiony” K. Pieczyński „Sprawy intymne” M. Tikkanen „Coco i Igor” Ch. Greenhalgh
sierpień “Kwiat pustyni” C.Miller „Buszujący w zbożu” Jerome David Salinger
październik „Marzyłam o Afryce” K. Gallman „Podejrzani” T. Berger
listopad „Najlepsze dla mężczyzny” J.O. Farrel „Ewa Braun” „Malowany ptak” J. Kosiński „Kroki” J. Kosiński „Randka w ciemno” J. Kosiński „Biedna Pni Moris” M. Dygat „Różowe tabletki na uspokojenie” K. Janda
grudzień „Podanie o miłość” K. Grochola „Iga sama i w duecie” B. Rybałtowska
2004
styczeń „List otwarty do królowej Wiktorii” A. Bojarska „Pamiętniki” E. Schindler „Błękitny anioł” D. Spoto
luty „Pielgrzym” P. Coelho „Rubio” W. Wharton „Hańba” J.M. Coetzee
marzec “Miasto utrapienia” J. Pilch „Pogodny dom” Ch. Hope
kwiecień „Nostalgia anioła” A. Sebold maj „Pamiętniki” B. Bardot
czerwiec „Cichy pokój” L. Schiller „Życie jest gdzie indziej” M. Kundera
lipiec „25 godzina” D. Benioff „Portofino” F. Schaeffer
sierpień „Miłość w czasach zarazy” G.G. Marquez „Człowiek, który napisał książkę” E. Tarloff „Życie seksualne mojej ciotki” M. Cheek wrzesień „Śmieszne miłości” M. Kundera „Bidul” M. Maślanka „Cienie Wiednia” J. Shields
październik „Lektor” B. Schlink
listopad „Szanghajska kochanka” Z.W. Hui „Gry nie tylko miłosne” Irena Matuszkiewicz „Kocham tatę” Alan Titchmarsh
grudzień „Karuzela z Madonnami” T. Raczek „Bez pożegnania” Harlan Coben „Adrian Mole – czas cappuccino” Sue Townsend
2005
styczeń “Świadek oskarżenia” A. Christie „Dom przy plaży” James Patterson, Peter De Jonge „Kieszeń pełna żyta” A. Christie „Rzeka tajemnic” Dennis Lehane
luty „Czekając na barbarzyńców” J.M. Coetzee „Kamyk” Agata Miklaszewska „Tajemnica Wawrzynów” Agatha Christie „Bóg pali cygara” Anna Bojarska „Fragmenty z życia lustra” Joanna Szczepkowska
marzec „Śmierć na Nilu” Agatha Christie „Kod Leonarda da Vinci” Dan Brown „Dziennik szalonej narzeczonej” Laura Wolf „Oszaleć ze strachu” Jana Frey
lipiec „Przezimowanie” Kate Moses
2006
styczeń „Oksfordzka seria” Guillermo Martinez „Usta pełne kamieni” Kang Czholhwan” „Wszystko co minęło” Mia Farrow
luty „Ciało obce” Rafał Ziemkiewicz „Powrót z gwiazd” Stanisław Lem
czerwiec „Warunek” Eustachy Rylski
sierpień „Pierwszy krok w chmurach” Marek Hłasko wrzesień „Król kier znowu na wylocie” Hanna Krall. „I odpuść nam nasze winy” Romain Sardou
październik „Triada” Bożena Boczarska „Cesarzowa Orchidea” Anchee Min „Wyspa skazańców” Dennis Lehane „Gringo wśród dzikich plemion” Wojciech Cejrowski
listopad „Niania w Nowym Jorku” Nicola Kraus i Emma McLaughlin „Śmieszni kochankowie” Mariusz Cieślik „Julio, gdzie jesteś?” Joy Fielding
grudzień „Toksyczne związki rodzaju męskiego” Papathanasopulu Maira
2007
styczeń „Dożywocie z wyboru” David Ellis „Pachnidło” Patrick Suskind
luty „Malavita” Tonino Benacquista
kwiecień „Nieposłuszeństwo” Naomi Alderman
maj „Pokuta Henry’ego” Scott Shepherd John „Skrzynia na złoto” Boris Akunin
czerwiec „Seks w wielkim mieście” Candace Bushnell „Broniłam ofiar” Shirin Ebadi
lipiec „Talki z resztą” Monika Piątkowska, Leszek K.Talko „Ryzykowny pomysł” Jacek Dąbała
sierpień „Wirtualne zauroczenie” Manula Kalicka
wrzesień „Słodka leniwa Georgia” Frances Mayes
październik „W kręgu Kinseya” T.C. Boyle „Zielone jabłuszko” Izabela Sowa
listopad „Dziewczyny z Portofino” Grażyna Plebanek „Przekład” Pablo De Santi
grudzień „Świat Suzie Wong” Richard Mason
2008
styczeń
„Dzieci Eve” Deirdre Purcell
„Śmiech iguany” Monika Luft
kwiecień
„Malowany welon” W.Somerset Maugham
Tajemnica Vivaldiego” Pedro Mendoza
„Joe Jones” Anne Lamott
„Dom Augusty” Majgull Axelsson
maj
Jedenaście minut”  Paulo Coelho
czerwiec

Małe dzieci” Tom Perrotta
„Cherry” Matt Thorne

lipiec

„Be zmojej zgody” Jodi Picoult

„Ostatni zamyka drzwi” Mickele Fitoussi

sierpień

„Martwa natura z księżycem” M.P. Rawinis

październik

„Czas czerwonych gór” Petra Hulowa

„Zły dotyk” Minette Walters

„Wieczór” Susan Minot

listopad

„Pięć osób które spotkamy w niebie” Mitch Alborn

„Evelyn” Evelyn Doyle

2009

luty „Zwyczajne życie” Lydie Salvare, „Kamyki pamięci” Kate O’Riordan

sierpień „Kiedy wchodziłem do pokoju” Nicole Krauss

wrzesień „Przyjaciółki od serca” Ptricia Gaffney

październik „Niewierny” Karin Sleughter

2010

styczeń   „Historia Cage’a” Carter Coleman, „Motyl na wietrze” Rei Kimura „Lucky sperm” B.Jones, C.Goldberg, P.Ferdinand, ” Bez śladu” Linwood Barclay, „Zaklęci w milczeniu” Susan Hill, „Inkwizytor” Patricio Sturlese

luty: „Pokusa”Douglas Kennedy

kwiecień: „Poczwarka”Dorota Terakowska, „Niebezpieczne zbliżenie”Linda Howard, „Polka” Manuela Gretkowska

maj: Dom Małgorzaty”Ewa Kujawska, „Kabaret metafizyczny”Manuela Gretkowska, „Przepaść”Evans Nicholas

czerwiec: „Śmierć i dziewczyna”Andrzej Klawitter, „Idiotka. Miłość w Nowym Jorku” Hanna Bakuła

lipiec: „Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz” Lisa See, „Osobowość ćmy” Katarzyna Grochola

2011
 
sierpień: 
 „Bikini” James Patterson, Maxine Paetro, „Mama odeszła” Joyce Carol Oates, „Tajski masaż” Hanna Bakuła, „Dziecko pokuty” Francine Rivers
wrzesień
 „Miłość Peonii” Lisa See, „PS Kocham Cię” Cecelia Ahern, „Dar widzenia” Dean Koontz, „Szminka w wielkim mieście” Candace Bushnell, „Wakacjuszka” Zofia Mierzyńska, „Pawilon Kwiatu Brzoskwini” Ming Mei Yip,”Betonowy ogród” Ian McEwan
październik: 
W powodzi kłamstw” David Ellis, „Twórca aniołów” Ridley Pearson, „Czwarty lipca” James Patterson,”Terapia” Jonathan Kellerman, „Ostatni szczegół” Harlan Coben
listopad 
„Tylko chłód” Erica Spindler, 
 
2012
styczeń:
„Córka aborcjonistki” Elisabeth Hyde, „Hotel Transylvania” Chelsea Quinn Yarbro , „Mądre dzieci” Angela Carter, „Zagubiona przeszłość” Jodi Picoult, „Zachowaj spokój” Harlan Coben, „Dziesiąty krąg” Jodi Picoult, „Rewers” Andrzej Bart
luty:
Laura Lippman „To, co ukryte”, Lauren Weisberger „Portier nosi garnitur od Gabbany”,
kwiecień:
„Przemiana” Jodi Picoult, Amerykańska żona” Curtis Sittenfel, „Pogrzebany” Peter Jamesd

„Amerykańska żona” Curtis Sittenfeld  „Pogrzebany” Peter James  „Miasto słońca” David Levien  „Żona piekarza” Marcel Pagnol „Ja i pani M” Jemma Forte

październik:

„Wyścig z czasem” John Lescroart „Bransolety Egipcjanek” Nayra Atiya „Ryzykowny pomysł” Jacek Dąbała „Gambit królowej” Diane A.S. Stuckart  

listopad:

 
2013
styczeń:

luty:

„Bliżej siebie” Tessa Hadley

„Krew z jej krwi ” Raphael  Cardetti

„Życie bez lata” Lynne Griffin

marzec:

„Alibi” Sandra Brown

„Trudne decyzje” Anita Shreve

kwiecień:

„Kłam mi kłam” Jennifer Crusie

„Zagadka trzeciej mili” Colin Dexter

„Zimny pocałunek” Beverly Barton

czerwiec:

„Oszukać przeznaczenie” Joshilyn Jackson

lipiec:

„Cienie marzeń” Ruth Newman

„Rosyjska kochanka” Michael Wallner

sierpień:

„Diabelskie nasienie” Frances Reilly

„Elka” Iza Komendołowicz

wrzesień:

„Duch Mimi” Tim Parks

„Sądzeni za namiętność” Roxanne St. Claire

„Nadzieje i miłość” Sidney I. Winawer, Nick Taylor  

październik:

„Zaklinacz” Donato Carrisi

listopad:

„Czarna lista” Aleksandra Marinina

„Bez wytchnienia” Wiliam Boyd

grudzień:

„Czerwony Kapturek” Unni Lindell

„Domek z piernika” Corin Gerhardsen 

„Domek z piernika” Corin Gerhardsen

„Amazonia” James Rollins

„Krzycz dla mnie” Karen Rose

2014

luty

„Lodowa pułapka” James Rollins

marzec:

Przyjaciółka diabła” Peter Robinson

maj:

„Próba krwi” Ian Rankin

czerwiec:

„Krąg ciemności” Douglas Preston i Lincoln Child

„W czasie posuchy” Peter Robinson

lipiec

Mary, Mary Julie Parsons  

Dziewczynka w zielonym sweterku Krystyna Chiger

sierpień:

„Papusza” Angelika Kuźniak

„Czysta jak łza” Charlaine Harris

„Jezioro” Analdur Indridason

„Nauczycielka muzyki” Janice Y.K.Lee

„Na kogo wypadnie?” Kevin Wignall

„Na balu szczęścia” Edith Piaf

„Marzenia i tajemnice” Danuta Wałęsa

Igrzyska Śmierci (3 tomy) Suzanne Collins

październik:

„Przyjaciele i kochankowie” Eric Jerome Dickey

„Obietnica kłamstwa” Howard Rougham

„Sekret hiszpańskiej pensjonarki” Eduardo Mendoza

grudzień:

„Krzywa Sweetmana”Graham Masterton

2015

luty:

„Lato w Savannach” Beth Hoffman

„Podarunek z przeszłości” Jane Johnson

„Bot” Max Kidruk

Ciepłe ciała” Isaac Marion

marzec:

„Zapomniany ogród” Kate Morton

„Tożsamość” Didier Van Cauwelaert

„Pogodynek” Steve Thayer

kwiecień

„Translacja” Joanne Holson

„Zło” Heather Graham

„Wiek cudów” Kren Thompson Walker

lipiec:

„Arka” Boyd Morrison

„Wybór” Robert Whitlow

„Dom cudzych marzeń” Philippa Gregory

sierpień:

Żona podróżnika w czasie Audrey Niffenegger

„Poszukiwana” Małgorzata Kochanowicz

„Sto imion” Cecelia Ahern

wrzesień:

„Gosposia prawie od wszystkiego” Monika Szwaja

„Call-girl” Jeannette Angel

„Zapora” Henning Mankel

„Klub miłośniczek czekolady” Carole Matthews

październik:

„Klub porcelanowej filiżanki” Vanessa Greene

„Domniemanie winy” Marcia Clark

listopad:

„Ja, Alex Cross” James Patterson

„Terror na Manchatanie” James Patterson

2016

luty:

„Anioł śmierci” Alex Scarrow

„Równoumagicznienie” Terry Prachett

„Przedsmak śmierci” P.D. James

Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” Johas Johasson

„Chaszcze” Jan Grzegorczyk

marzec:

„21.12.12” Dustin Thomason

październik:

„Ostatni, który umrze” Tess Gerritsen 

„Zaczęło się w Paryżu” Cathy Kelly

2017

styczeń:

„Informacjonistka” Taylor Stevens 

„Ulica marzeń 31” Lisa Jewell  

„Grobowiec z ciszy” Tove Alsterdal  

„Detektywi z Private” James Patterson

wrzesień:

„Sekret jej oczu” Eduardo Sacheri

„Nauczycielka z Villette” Ingrid Hedstrom

„Jutro” Gullaume Musso

„Sieroce pociągi” Christina Baker Kline

„Drugie dziecko” Charlotte Link

„Zwykły człowiek” Grame Cameron

2018

Karin Gossum „Czarne sekundy”

Gabriel Tailent „Moja Najdroższa”

Tess Gerritsen „Infekcja”

Lisa Gardner „Nie bój się”

Lisa Gardner „Dom dla lalek”

Harlan Coben „Wszyscy mamy tajemnice”

Joanna Bator „Ciemno, prawie noc”

Harlan Coben „Zachowaj spokój”

Sophie Hannah „Błąd w zeznaniach”

Gaja Grzegorzewska „Noc z czwartku na niedzielę”

Paula Hawkins„Dziewczyna z pociągu”

Jo Nesbo „Trzeci klucz”

Richard Pchillips „Kapitan na służbie”

Marina Fionato „Tajemnica Botticellego”

Daniel Glattauer „W matni”

James Patterson „Scenariusz mordercy”

Elizabeth Kostova „Łabędź i złodzieje”

Hyeonseo Lee, David John „Dziewczyna o siedmiu imionach”

Juan Gomez Jurado „Pacjent”

Charlotte Link „Gra cieni”

Tess Gerritsen „Telefon o północy”

Kate Morton „Milczący zamek”

Margaret Atwood ‘Opowieść podręcznej”

Guillaume Musso „Telefon od anioła”

Guillaume Musso „Potem”

Guillaume Musso „Dziewczyna z Brooklynu”

Guillaume Musso  “Ta chwila”

Guillaume Musso „Central park”

Elizabeth Haran „Pod płonącym niebem”

Deborah Levy „Gorące mleko”

Lorraine Fouchet „Między niebem a Lou”

Jodi Picoult „Małe wiekie rzeczy”

Kate Morton „Strażnik tajemnic”

Kimberley Freeman „Wzgórze dzikich kwiatów”

Karin Slaughter „Miasto glin”

 

3 comments to “spis treści”
  1. Z tych książek, które tu do tej pory opisałaś, przeczytałam tylko „Kwiat pustyni” oraz „Oszaleć ze strachu”. Nie, żebym mało czytała, tylko raczej co innego 😉

  2. A ja przeczytałam:
    „Hańbę”,.”Pielgrzyma”, „Moja droga B.”, „Różowe tabletki na uspokojenie”, „Mistrz i Małgorzata”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *